• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Gaziantep-uyducu-kuzgun-elektronik-982163711823428/

Gaziantep Uyducu - Kuzgun Elektronik

Gaziantep uydu kurulum , montaj ve servis

Sizlerden gelenler sorular

Sizlerden gelenler


Soru 1 : Bir uydu cihazıyla iki televizyonu çalıştıra bilir miyim ?

Cevap: Evet böyle bir işlem yapılabilir. Ama biz kesinlikle böyle bir işlemin yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Sebep olarak uydu cihazına aşırı yüklenme ve bundan doğabilecek sorunlar sinyal çakışmaları eksik kanal alımı stabil çalışan uydu cihazımızın düzensiz çalışması sergilemesi ve benzeri durumlarla karşılaşıla bilmektedir. Bunun yerine standartlara uygun olarak çoklu sistemle bir veya birden fazla tv cihazınızı çalıştırmak daha uygun olacaktır.

Soru 2 : Anten kablom ekli bu bana herhangi bir sorun yaratır mı?

Cevap: Evet yaratır. Konu şöyle açıklayacak olursak bir tren rayı düşünelim rayın bir bölgesinde kaynaktan dolayı pütürleşme ve parazit var bu doğrultuca bu rayın üzerinden geçecek bir hız trenini düşündüğümüzde büyük bir facia çıkabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu örneğimizden de yola çıkarak kablomuzun ekli olması durumunda kış aylarında yağmur suları kablo arasında bulduğu boşluktan cihazımıza giderek arıza yapmasına sebebiyet vermektedir. Bunun yanı sıra ekli olan kablodan elektronik sinyallerin akışkanlığı engellendiğinden ötürü sinyaller zayıflamaktadır. Buda cihazımızın dengesiz çalışmasına sebep olmaktadır.

Soru 3 : Çanak antenimde paslanmalar ve deformeler var sorun olur mu?

Cevap : Mutlak suretle sorun yaratmaktadır. Konuyu şöyle açıklayalım çanak antenimiz aslında bir ayna vazifesi görmektedir. Uydudan aldığı sinyalleri cihazımıza taşımakla mükelleftir. Bu bağlamda çanak antenimizde oluşan deformeler yine sinyalin akışkanlığını düşürerek yayın kalitemizi olumsuz yönde etkilemektedir.

Soru 4 : HD LNB ile HD yayın alabilir miyim ?

Cevap : LNB nin HD ve SD olması gibi bir durum söz konusu değildir. HD yayını alabilmek için mutlak suretle cihazınızın hd olması gerekmektedir. Alalade bir lnb ile de eğer cihazınız hd ise hd yayınları almamız pekala mümkündür. Ama şunu da belirtmek isteriz ki sizlerin de takdir edeceği gibi görüntü sağlayıcı cihazımız yani televizyonunuzun da hd yayın desteklemesi gerekmektedir.

Soru 5 : Birileri XXX marka çok uygun fiyatlı uydu alıcı tavsiye etti almalı mıyım ?

Cevap : Hayır almamalısınız. Neden mi Çünkü kurumsal olmayan firmalardan yurdumuza kaçak yollarla giren ürünler sorun çıkarması durumunda karşımızda bir muhatap bulamayacağımız gibi hem paramız hem de vakit kaybına sebep olacaktır. Bunun mutlaka ve mutlaka bilindir kendini ispatlamış marka ürünler tercih etmeliyiz.

Soru 6 : Sizi aradığımızda bize ne kadar süre içinde dönersiniz.

Cevap : Nihayetinde biz sizlere hizmet için buradayız. İş yoğunluğuna göre sıralama doğrultusunda sizlere geri dönüş sağlamaktayız. Veya ekiplerimiz bölgenize yakın ise anlık olarak sizlere yönlendirmekteyiz. Genel olarak Gaziantep in her bölgesine gün içerisinde mutlaka müdahale etmekteyiz.

Soru 7 : Uydu montajımı iş yeri olmayan ama uyducu kimliğiyle çalışan kişilere yaptırmamın ne gibi sakıncası vardır.

Cevap : Tabiki işinizi herkese yaptırabilirsiniz. Ama varsayalım montaj sonrası olumsuz bir durum ortaya çıktı bu doğrultuda karşınızda bir muhatap bulabilecek misiniz? Yine varsayalım size kişinin vermiş olduğu ürün çok basit markası olmayan garantisi kâğıt üzerinde var olan ama aslında servis ağı olmayan bir marka ürün diyelim. Bu doğrultuda sıkıntınızı kime anlatacaksınız yasal yoldan tüketici haklarına baş vurduğunuzda bile karşınızda bir muhatap olmadığı için sonuca varamayacaksınız. Ayrıyeten işinde uzman olmayan kişilerce yapılan yanlış tesisat çekimi ve yapılan yanlış uygulamalar sonucu elektronik cihazlarınızın bozulmasından tutunda elektrik kontaklarına kadar büyüyebilen ve kötü sonuçlar doğurabilen bir çok sorunla yüz yüze gelinebilir. Bundan dolayı montajınızı kesinlikle uzman kurumsal çalışan firmalara yaptırmaya özen gösteriniz.


Gaziantep uyducu kuzgun elektronik

Googlede Bizi önerin
Yazar Kafe
Bumerang - Yazarkafe
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret170918
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Hava Durumu
Anlık
Yarın
36° 37° 22°
Site Haritası
Saat
Takvim